European Centre for Zoroastrian Studies

  • Plein écran
  • Ecran large
  • Ecran étroit
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
E-mail Print

يک دفتر برای کانون در بهترين بخش بروکسل

در گزارش سالانه کانون که چندی پيش به هموندان فرستاده شد نوشتيم چون هنوز از مبلغ مورد نياز برای خريد يک مکان هميشگی برای کانون بسيار دور هستيم تصميم گرفته ايم جائی را برای اينکار اجاره نمائيم.


ما در ماه های گزشته با وجود تلاشهای براستی شبانه روزی هنوز نتوانسته بوديم مکان دلخواه را پيدا کنيم. تنها در سه ماه گزشته از 36 مکان که به بودجه ما نزديک بود ديدار کرديم ولی هيچيک مورد پسند نبودند. ولی نوشتيم « که امکان دارد در اين هفته درهای آن گشوده شود.

با خوشبختی تمام به آگاهی شما ميرسانيم که سر انجام اين در گشوده شد و ما توانستيم پس از ِيک ماه دوندگی و ياری گرفتن از دوستان با نفوذ در بهترين بخش بروکسل يعنی در قلب تاريخی آن يک دفتر آبرومندی پيدا کنيم .

اين مکان 106 متر مربع مساحت دارد و درست در مرکز شهر و در پاساژ تاريخی « ملکه» قرار گرفته است. اين پاساژ که در ميانه سده نوزدهم با يک سقف شيشه ای بدرازای 200 متر و با يک معماری تا آن زمان بی همتا ساخته گرديد از همان نخست بعنوان بلند ترين و زيبا ترين پاساژ اروپا شناخته شد و خيلی زود به يک مکان فرهنگی بلند مرتبه ای تبديل گرديد که در آن نويسندگان بنامی چون بودلر, ويکتور هوگو, الکساندر دوما, ورلن و بسياری از افراد بنام يکديگر را ديدار ميکردند. درست در دفتری که ما گرفته ايم در نيمه سده 19 مرکز نخستين روز نامه بلژيک « لا کرونيک» گرديد و چندی بعد نخستين فيلم سينمائی در همين مکان بوسيله مخترعين سينما « برادران لوميير» به نمايش گزاشته شد. قابل توجه است که در اين پاسا ژ سالا نه شش ميليون نفر که يک ميليون نفر آن توريست هستند رد ميشوند.

ما از يکم ماه جولای قرداد اجاره را برای 9 سال که هر سه سال ميتوان آنرا تمديد يا نقذ کرد امضاء کرده ايم. بهای اجاره آن بعلت فرهنگی بودن کار ما از يکسو و توصيه آشنا يان از سوی ديگر بسيار ارزانتر از قيمت رايج در بروکسل حساب شده. ما برا ی اجاره و شارژ ( شوفاژ, برق, تلفن,آب, ماليا ت ماهانه به دولت وخرج نگهداری و نگهبانی به وزارت نگهداری از آثار تاريخی ...) 830. ارو در ماه بايد بپردازيم. 2000 ارو هم برای گرانتی پرداخت شده که در زمان ترک مکان بما پرداخت خواهد گرديد.

از هفته گزشته سه نفر از هموندان پر ارزش ما آقايان بهرام و بهمن و محسن کار سخت تعمير و رنگزنی اين مکان را با ديوار های چهار متری آنرا بعهده گرفته ا ند و از با مداد تا شامگاه کار ميکنند.

برای بکار اندختن اين دفتر ما به همه چيز نياز داريم : 70 صندلی, ميز بزرگ نشست , ميز دفتری, 100 فنجان چای خوری و ظروف ديگر, سونو و آمپلی فاير, ويدئو, پروژکتور, تلفن, فکس, پيام گير تلفنی, کامپيوتر, موکت فرشی, يخچال, اجاق الکتريکی, چند چراغ, کتابخانه, کتاب, پرده برای 6 پنجره بزرگ ( ارتفاع6/2متری), کاناپه و پلاک مسی با نام و نشان کانون و بويژه کمک ماهانه به هزينه اجاره. از تمام هموندان و دوستان خود خواهش ميکنيم اگر بتوانند کانون را در اين زمينه ياری دهند.

در روزهای گزشته افراد زير که در جريان گزاشته شده اند به ياری ما آمده اند :

- دوستی بزرگ منش: ماهانه 250 ارو برا ی کمک به اجاره دفتر

- کريستين ويندال: دو کامپيو تر

- نادين دو واسژ: پرده ها ( پارچه و دوخت)

- بهرام و بهمن و محسن: کار سخت تعمير و رنگزنی

- پتريسيا ژربو : يک کاناپه

- آريا : حمل و نقل ابزار

اميدواريم که هر روز به تعداد ياری دهندگان افزوده شود تا بتوانيم همه با هم اين کار بزرگ را جلو ببريم.

خسرو خزاعی ( پرديس) دبير کانون

 

You are here: